Cupa României. Faza a III-a. CSM Sighetu Marmaţiei, eliminată din Cupa României

0
418

CSM Sighetu Marmaţiei a fost eliminată, miercuri după-amiază, din Cupa României, trupa antrenată de Michele Bon pierzînd în faza a III-a în deplasarea de la Bucovina Rădăuţi cu scorul de 2-3, la pauză tot gazdele aflîndu-se în avantaj – 0-1.
Chiar dacă formaţia maramureşeană a controlat în multe momente jocul, acest lucru nu s-a concretizat la finalul celor 90 de minute, sighetenii părăsind această competiţie încă după primul meci. Zaremba (16, 48 – 11 m), Stoian (80), respectiv Daniel Filip (51) şi Pistol (90) au fost marcatorii acestei întîlniri. Michele Bon a apelat la următoarea garnitură: Began – A. Novoselenszki, Pistol, C. Bucur, Turda, Bedea, Fizeşan, O. Bucur, Daniel Filip, Brumă, Taciuc.
Rezultatele fazei a III-a: CS Ineu (AR) – Naţional Sebiş (AR) 6-4 după loviturile de departajare (1-1 după 90 de minute, 2-2 după 120 de minute, 4-2 la penaltiuri); Cetatea Târgu Neamţ (NT) – Petrotub Roman (NT) 4-2 după loviturile de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 3-1 la penaltiuri); Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3-2 după prelungiri (2-2 după 90 de minute); Bucovina Rădăuţi (SV) – CSM Sighetu Marmaţiei (MM) 3-2; Rapid Dumeşti (IS) – Ştiinţa Miroslava (IS) 0-2; Atletico Vaslui (VS) – Aerostar Bacău (BC) 3-2; Euromania Dumbrăveni (VN) – Delta Dobrogea Tulcea (TL) 0-3; Victoria Muntenii Buzău (IL) – Unirea Slobozia (IL) 1-5; CN Dinicu Golescu Câmpulung (AG) – SCM Argeşul Piteşti (AG) 0-3; Unirea Brânceni (TR) – Sporting Roşiori (TR) 2-0; AS Milcov (OT) – FC Olt Slatina (OT) 1-2; Şoimul Băiţa (HD) – Pandurii Târgu Jiu II (GJ) 1-4; Unirea Jucu (CJ) – FC Zalău (SJ) 3-0; Sănătatea Cluj (CJ) – Metalurgistul Cugir (AB) 1-4; Ripensia Timişoara (TM) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM) 3-0; Millenium Giarmata (TM) – CS Vulturii Lugoj (TM) 1-5; Gloria Popeşti Leordeni (IF) – CS Tunari (IF) 5-2; Voinţa Snagov (IF) – CS Afumaţi (IF) 2-3; CS Ştefăneşti (IF) – Juventus Bucureşti (B) 2-1; Flacăra Moreni (DB) – Concordia Chiajna II (IF) 1-0; FC Dinamo II Bucureşti (B) – Metaloglobus Bucureşti (B) 2-3; CS Universitatea II Craiova (DJ) – Minerul Motru (GJ) 4-1. FC Viitorul II Constanţa(CT), CS Păuleşti (PH), ASA Târgu Mureş II (MS) şi CS Oşorhei (BH) s-au calificat în turul IV.
Echipele subliniate s-au calificat în turul IV.