ACS Fotbal Comuna Recea rămîne cu punctele

0
915

ACS Fotbal Comuna Recea rămîne cu punctele din partida din prima etapă cu CS Oşorhei de pe teren propriu (1-0), pierdută săptămîna trecută la masa verde de formaţia antrenată de Romulus Buia. Comisia de Disciplină din cadrul FRF a dat meci pierdut grupării maramureşene cum că ar fi efectuat greşit o schimbare în minutul 61 al disputei cu CS Oşorhei. Centralul partidei a notat atunci în raportul de arbitraj că din teren ar fi ieşit în acel minut jucătorul Raul Taraszkozi, născut în 1996, la acest nivel fiind obligatoriu trei jucători pe tot parcursul întîlnirii Under 19. De fapt, Cosmin Ciuntu (1986) a părăsit terenul în acel minut, în locul lui intrînd Ionuţ Mariş (1994). ACS Fotbal Comuna Recea a făcut apel la decizia Comisiei de Disciplină şi, în cazul şedinţei de miercuri după-amiază, Comisia de Recurs a decis să rămînă rezultatul înregistrat pe teren, maramureşenii dovedind, prin proba video, că nu au încălcat deloc regulamentul. În aceste condiţii, ACS Fotbal Comuna Recea are maximum de puncte după două etape şi urcă pînă pe locul 3, la egalitate cu primele două poziţii.