Juniorii II şi III, victorioşi în ultima etapă

0
653

În week-end-ul recent încheiat au fost programate jocuri pentru ambele grupe de juniori ale Academiei de Handbal Minaur, II şi III. Dacă juniorii III au jucat în deplasare la CS Seini, colegii lor mai mari au evoluat pe teren propriu în faţa echipei HC 2003 Aleşd.
Juniorii III au marcat puţin, însă la finalul jocului s-au impus cu scorul de 14-11, după ce la pauză au condus cu 7-3. Gazdele nu au reuşit să marcheze în primele 15 minute, scorul fiind 7-0, după care a urmat o secetă din partea Academiei, care nu a mai introdus mingea în poartă în ultimele zece minute de joc ale primei reprize. Academia de Hand­bal Minaur (juniori III): Nagy, Kis, Bobolog – Pop 5, Buciuman 2, Cociotă 2, Ciceu 2, Hauler 1, Bizău 1, Băban 1, Adoreanu, Breban, Stan, Ardelean.

clasament3
Juniorii II s-au impus categoric în faţa formaţiei HC 2003 Aleşd, scor 30-18, şi domină seria H alături de LPS Cluj, formaţie pe care o vor întîlni în etapa viitoare chiar la Cluj-Napoca. La pauza jocului, juniorii II au condus cu 15-7. • Academia de Handbal Minaur (juniori II): Porumb, Kulik, Derzsi – B. Dobra 7, Oşan 4, Makaria 4, Criste 4, Ianoş 4, R. Dobra 3, Cozma 1, Sabău 1, Armaş 1, Crainic 1, Lenghel, Muntean, Petruţ.