Divizia A. Seria B. Academia de Handbal Minaur a pierdut la Cluj

0
527

Academia de Handbal Minaur Baia Mare a pierdut în deplasarea de la Universitatea Cluj-Napoca, scor 28-30, după ce la pauză tot gazdele se aflau în avantaj – 14-15. Băimărenii au făcut un joc bun, fiind extrem de aproape să se întoarcă acasă cu cel puţin un punct, în repriza secundă echipa noastră înregistrînd egaluri la 25 şi 26. În final, gazdele au cîştigat cu 30-28, cel mai bun marcator al formaţiei noastre fiind Robert Nagy, cu şapte goluri. Acesta se află în această perioadă în pregătiri cu naţionala de tineret a României, care are programate partide amicale cu naţionala similară a Austriei, în deplasare. De asemenea, în lot se află şi portarul Răzvan Apostu, jucătorul Academiei, dar împrumutat la CNOT Braşov. • Academia de Handbal Minaur: Niculai, Porumb – Nagy 7, Andrei 6, Sângeorzan 5, Bărbuş 3, Stoean 3, Căbuţ 2, Botea 1, Boşca 1, Dedea, Boer, Erni, Cotuna.