Mîine, amical la CSM Satu Mare

0
223

HCM Minaur va disputa mîine, 28 ianuarie, începînd cu ora 17.30, un amical pe terenul echipei CSM Satu Mare (locul doi în seria B a Diviziei A). Testul de joi va fi al doilea pentru echipa noastră în această pauză competiţională, după ce săptămîna trecută campioana a dispus tot de CSM Satu Mare cu scorul de 38-33. Partida s-a disputat în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” din Baia Mare.
Pentru echipa noastră, meciurile oficiale vor începe în 4 februarie, cînd vom evolua pe terenul Politehnicii Timişoara. Meciul va avea loc în cadrul etapei cu numărul 18 din Liga Naţională la handbal masculin. În tur, la Baia Mare, HCM Minaur s-a impus în faţa timişorenilor cu scorul de 29-24, după ce la pauză a avut două goluri avantaj, 15-13. HCM Minaur a mai jucat la Timişoara în acest sezon în ultima etapă a turului, cînd a cîştigat în faţa echipei HC Adrian Petrea Reşiţa, scor 27-26, deoarece sala din Reşiţa nu avea certificat ISU pentru situaţii de urgenţă.
În clasamentul Ligii Naţionale, HCM Minaur ocupă locul nouă, avînd 26 de puncte după 17 jocuri.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.