AS Săcălăşeni – Sport Team Baia Mare 0-2 (0-1)

0
452

Pe terenul din Săcălăşeni a avut loc partida dintre noua echipă înfiinţată la   nivelul comunei Săcălăşeni de către jucătorul Virgil Raţiu şi echipa de fotbal old-boys Sport Team Baia Mare. Meciul s-a desfăşurat pe un teren foarte bun (administrat de acelaşi jucător), fiind foarte disputat, gazdele avînd în componenţă jucători selecţionaţi de la nivelul comunei. Gazdele au încercat să deschidă scorul cît mai repede, însă cei care înscriu, chiar la începutul primei reprize, sînt oaspeţii, prin Bogdan Bîrle, care, în urma unei pătrunderi la o pasă în adîncime, şutează pe lîngă portarul advers (0-1). Pînă la pauză cei care au mai multe ocazii de a marca sînt tot gazdele, însă portarul echipei vizitatoare, Darius Mihuţ, a reuşit să menţină rezultatul pozitiv pentru cei din Baia Mare. După reluarea jocului, ambele echipe ratează faze clare de a marca, multe şuturi fiind în mare parte pe lîngă porţile celor doi goalkeeperi. În minutul 70, la o fază poziţională spre poarta echipei din Săcălăşeni, mijlocaşul Rareş Pop-Popescu pasează foarte bine la Cristian Bărbos, care, de pe partea stîngă de atac, de la aproximativ 15 m, şutează puternic în dreapta portarului Bogdan Roman şi scorul devine 0-2. În ultimele 20 de minute din meci, gazdele se resemnează cu scorul pe tabela de marcaj, iar cei de la Sport Team mai ratează prin Japo Lukacs o ocazie clară de a marca, portarul Bogdan Roman respingînd mingea in extremis. Arbitrajul a fost asigurat de către Denis Ardelean, Cătălin Erdei şi Alexandru Oşan. • AS Săcălăşeni: Bogdan Roman, Răzvan Roman, Ivan Matişan, Ionuţ Avram, Aurelian   Marchiş, Marin Avram, Dorin Avram, Cristian Simion, Virgil Raţiu, Cristian Cozma, Cosmin Pop, Andrei Mare, Raul Sabo, Cătălin Maur, Olimpiu Rus, Florin Dănilă, Andrei Ţânţă şi Codrin Conţ. • Sport Team: Darius Mihuţ, Edi Costin, Ionuţ Pop, Cristian Bogdan, Vasile Terec, Ionuţ Şimon, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Rareş Pop-Popescu, Florin Florea, Bogdan Bîrle, Gavrilă Alin şi Ioan Marchiş.