Azi, FC Prietenia Baia Mare – Silvania Cehu Silvaniei

0
367

FC Prietenia şi Silvania Cehu Silvaniei se vor reîntîlni după unsprezece ani pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare, partidă care se va consuma azi, 8 iulie, de la ora 18. Va fi o noua dispută între cele două grupări de old-boys, în ultimele două confruntări victoriile fiind împărţite. Băimărenii au cîştigat întîlnirea din deplasare cu scorul de 3-0, iar sălăjenii au învins la limită pe terenul FC Prietenia cu 4-3. Acum, poate, cele două echipe vor cădea la pace, iar verdictul final se va da la repriza a treia, „prelungirile” fiind programate la restaurantul “La Bunicu’”. Aşadar, azi amatorii au posibilitatea să poposească pe stadionul „Viorel Mateianu” pentru un meci de old-boys între maramureşeni şi sălăjeni.