ACS Fotbal Comuna Recea – Rapid Jibou 5-4 (2-0)

0
479

ACS Fotbal Comuna Recea a avut programat un nou meci amical, pe teren propriu, cu gruparea de Liga a IV-a din judeţul Sălaj, Rapid Jibou. Victoria a revenit formaţiei maramureşene cu scorul de 5-4 (2-0), golurile echipei antrenate de Romulus Buia şi Ovidiu Mic fiind marcate de Şter, Giurgiu, Varga, Chinde şi Asăujan. Cei doi tehnicieni au avut la acest meci la dispoziţie jucători pentru două echipe, şapte dintre ei provenind de la FC Municipal Baia Mare – Alin Bota, Ciprian Duruş, Milian Urs, Vlăduţ Gherman, Valer Giurgiu, Adrian Şter, Iuliu Roşiianu, jucători care au şanse să evolueze în sezonul viitor pentru echipa din eşalonul trei. • ACS Fotbal Comuna Recea • Prima repriză: Bota – Duruş, Lang, Urs, Gherman, Raţiu, Cuc, Asăujan, Giurgiu, Chinde, Şter. • Repriza a doua: Roşiianu (Petrovan) – Mateaş, Serge, David, Taraszkozi, Gherghel, Paul Achim, Chinde, D. Sabadîş, Varga, Ciuntu.
Gruparea din eşalonul trei va evolua la mijlocul săptămînii viitoare în derby-ul Maramureşului cu Viitorul Ulmeni, meci ce contează pentru prima fază din Cupa României, iar vineri, probabil, returul cu Rapid Jibou.