FC Bistriţa – Viitorul Ulmeni 4-1 (3-1)

0
616

Viitorul Ulmeni a pierdut amicalul din deplasarea cu FC Bistriţa, echipe ce au promovat în acest sezon în Liga a III-a. Meciul dintre cele două combatante s-a disputat pe stadionul „Jean Pădureanu”, victoria revenind echipei gazdă, care s-a impus cu scorul de 4-1 (3-1). Golul echipei maramureşene a fost marcat de Răzvan Ardeleanu, acesta egalînd situaţia pe tabelă la 1. „A fost un meci bun de pregătire, care s-a desfăşurat pe o căldură mare şi în care am avut puţini jucători la dispoziţie”, a precizat antrenorul Dorin Toma. Viitorul Ulmeni nu s-a putut baza la acest joc pe patru jucători de bază – Tudor Balmoş, Bogdan Hauşi, Alex Ignat şi Remus Trif, toţi învoiţi, iar Boje nu a putut evolua din pricina unei accidentări. Viitorul Ulmeni a început această partidă în următorul efectiv: Danciu (45 minute), Hicea (22 minute), Samoilă (23 minute) – Gherman, Fazekas, Vanca, Şerban, Borota, S. Chiorean, Gereben, Ardeleanu, Zaslati, Feraru. Au mai evoluat: Lihet, Varga, Nemeti, D. Sabou, Lorand şi Becsi. Antrenori: Dorin Toma şi Dănuţ Sabou.
Viitorul Ulmeni va juca primul meci oficial mîine, 10 august, în faza I a Cupei României, pe teren propriu, de la ora 17.30, cu ACS Fotbal Comuna Recea. Următoarele jocuri de verificare sînt programate pentru sîmbătă, 13 august, revanşa cu FC Bistriţa, iar pe 20 august, tot acasă, cu FC Zalău.