Amical doar de-o… repriză

0
397

• Nyirbator – ACS Fotbal Comuna Recea 0-0 •

Doar o repriză a durat amicalul din Ungaria dintre Nyirbator şi ACS Fotbal Comuna Recea, încheiat 0-0 după primele 45 de minute. Pe finalul primei reprize s-au încins spiritele în urma unui presupus fault al oaspeţilor, jucătorii gazdă au început să facă scandal şi s-au luat de unul dintre arbitrii asistenţi, aruncînd inclusiv cu o sticlă de apă după acesta. Jucătorii nu s-au calmat deloc, mai mult i-au adus injurii şi centralului, care nu a mai vrut să conducă partida. În aceste condiţii, ACS Fotbal Comuna Recea putem spune că a bătut drumul degeaba pînă în ţara vecină pentru un meci amical care a durat doar 45 de minute, anulîndu-şi şi amicalul cu Rapid Jibou în dauna partidei cu Nyirbator. Trupa antrenată de Romulus Buia şi Ovidiu Mic a trimis în teren următorul “11”: Bota – Mateaş, Lang, Urs, Gherman (25 Taraszkozi), Chinde, Raţiu, Cuc, Giurgiu, Şter, Deac.
ACS Fotbal Comuna Recea a disputat ieri un amical cu FC Târgu Lăpuş, iar miercuri, 24 august va evolua în faza a II-a din Cupa României, printre posibilii adversari aflîndu-se Someşul Oar sau FC Zalău.