CS Minaur se impune în primul joc din disputa cu Tg. Mureş

0
943

CS Minaur s-a impus în primul amical de la Târgu Mureş, scor 30-22, împotriva echipei locale Mureşul, după ce la pauză tot echipa noastră s-a aflat în avantaj, scor 11-10.
Începutul partidei a fost unul echilibrat, cele două echipe mergînd de la egal la egal pînă spre jumătatea reprizei, cînd de la 6-5 pentru gazde CS Minaur a marcat cinci goluri consecutive şi s-a distanţat la 10-6, însă Mureşul a redus din diferenţă şi la pauză a intrat doar cu un singur gol în minus, scor 10-11.
La fel ca şi în prima repriză, începutul actului secund a fost echilibrat, pînă în minutul 38, cînd CS Minaur s-a distanţat de la 14-13 la 19-13. Cea mai mare diferenţă înregistrată pe tabela de marcaj a fost la mijlocul reprizei secunde, cînd CS Minaur a condus cu 22-14, acest avantaj înregistrîndu-se şi la finalul partidei, scor 22-30. • CS Minaur: Claudia Cetăţeanu, Andreea Năstasa – Cristina Andriţa (8 goluri), Bianca Zegrean (8), Raluca Mihai (5), Iulia Bledea (3), Alexandra Pricop (2), Adriana Naumenko (1), Daiana Gaiu (1), Jenica Rudics (1), Oana Bidaşcu (1), Paula Popeanu. Antrenoare: Simona Maior-Paşca şi Ioana Marta.

Pe 3 şi 4 septembrie, CS Minaur organizează un turneu amical

Pe 3 şi 4 septembrie, CS Minaur organizează un turneu amical la handbal feminin. Acesta va avea loc în Sala Polivalentă “Lascăr Pană”, iar la start se vor alinia patru echipe, toate componente ale seriei B din Divizia A. Este vorba de CS Minaur, CSU Reşiţa, CSU Oradea şi Crişul Chişineu-Criş. Programul tur­neului organizat de CS Minaur • Sîmbătă, 3 septembrie: ora 11.00 CSU Reşiţa – CSU Oradea; ora 13.00 CS Minaur Baia Mare – Crişul Chişineu-Criş; ora 16.00 CS Minaur Baia Mare – CSU Oradea; ora 18.00 CSU Reşiţa – Crişul Chişineu-Criş • Duminică, 4 septembrie: ora 09.00 CSU Oradea – Crişul Chişineu-Criş; ora 11.00 CS Minaur Baia Mare – CSU Reşiţa. (minaur.ro)