La a treia victorie consecutivă

0
428

CSU Politehnica Timişoara – CS Minaur Baia Mare 17-36 (8-16)

CS Minaur a obţinut a treia victorie consecutivă în acest start de campionat, scor 36-17 în faţa Politehnicii Timişoara, după ce la pauză a condus cu 16-8. Cu această victorie, CS Minaur devine astfel prima echipă care ajunge la borna de 100 goluri marcate în acest sezon, echipa noastră avînd 109 goluri marcate în trei jocuri.
CS Minaur a început excelent partida, marcînd zece goluri în primele 17 minute, în timp ce gazdele au înscris un singur gol, în minutul 12. În minutul 22, CS Minaur a avut şapte goluri avans, scor 11-4, pentru ca la pauză diferenţa dintre cele două echipe să fie de opt goluri, scor 16-8. Politehnica II Timişoara nu a avut nicio şansă nici în repriza secundă, cînd CS Minaur a mărit avantajul cu fiecare minut scurs. La finalul partidei, CS Minaur s-a impus cu 36-17, obţinînd astfel a treia victorie consecutivă din actuala stagiune. • CS Minaur Baia Mare: Paul Simulescu (1 gol), Alexandru Bucătaru – Tudor Marta 8, Cristian Bodnărescu 6, Bogdan Mihai 5, Răzvan Mledenciu 5, Alexandru Sabău 4, Alin Câmpan 3, Nagy Robert 1, Tudor Botea 1, Yurii Pop 1, Benjamin Szabo 1, Călin Căbuţ. Antrenor: Raul Fotonea. (minaur.ro)