Sport Team Baia Mare – ACS Comuna Recea 5-8 (3-3)

0
358

Sport Team Baia Mare şi ACS Comuna Recea şi-au dat întîlnire pentru un meci de old-boys pe stadionul „Viorel Mateianu”, victoria revenind vizitatorilor. Prima repriză a fost echilibrată, cu un plus pentru Sport Team, care în primele 30 de minute a condus cu 3-1, marcatori Cristian Bărbos şi Bogdan Bîrle – 2, respectiv Călin Sabău pentru oaspeţi. După acest minut, la Recea îşi face apariţia fostul mare jucător de liga I, Cristi Vasc, şi printr-o coordonare bună a jocului îi pune în mod repetat pe coechiperi, pe contraatac, astfel că pînă la pauză se produce egalarea (3-3), prin golurile semnate de Marian Sabadâş şi Vlad Nemeti. În repriza a doua la oaspeţi se mai produce o modificare şi în teren intră un alt fost mare jucător de liga I, Romulus Buia, care, împreună cu Cristi Vasc, şi juniorul de 16 ani Darian Sabadâş, reuşesc să întoarcă victoria în favoarea oaspeţilor (5-8). De la gazde au înscris, în partea a doua, Bogdan Bîrle şi Cristian Bărbos, iar de la oaspeţi Darian Sabadâş – 4 şi Vlad Nemeti. Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Paul Bujor şi Mircea Bogdan. • Sport Team: E. Costin – D. Chendrean, V. Terec, Cr. Măgurean, I. Şimon, Cr. Bărbos, R. Pop-Popescu, A. Pop, S. Fagi, Japo Lukacs, B. Bîrle, A. Gavrilă, Fl. Florea, V. Raţiu şi D. Lupuţi. Antrenor: Ioan Marchiş. • ACS Comuna Recea: S. Şerban – V. Roman, Gh. Mateaş, D. Dachidan, Cr. Vasc, D. Sabadâş, R. Petric, R. Buia, C. Sabău, Vl. Nemeti, M. Sabadâş, D. Stan şi A. Nemeti. Antrenor: Marian Sabadâş.
Vineri, 19 mai, Sport Team Baia Mare va organiza a cincea ediţie a Cupei Sport Team 2017.