Sport Team Baia Mare – Dinamic Groşi 7-4 (3-0)

0
74

Sport Team şi Dinamic Groşi au disputat, la finalul săptămînii trecute, pe terenul de pe Valea Borcutului, un meci de old-boys, victoria revenind echipei băimărene cu scorul de 7-4 (3-0). Avînd în vedere că la Dinamic Groşi, prin plecarea la Topitorul Ferneziu a unui număr mare de jucători, s-a format o nouă echipă, aceasta a solicitat un meci de pregătire cu echipa Sport Team. Debutul partidei a aparţinut celor de la Sport Team, care în minutul 20 conducea cu 3-0, prin golurile înscrise de Bogdan Bîrle, Florin Florea şi Cristian Bărbos. Cu toate că scorul era favorabil echipei de old-boys, meciul a fost unul deschis, cu multe faze la ambele porţi, oaspeţii ratînd în prima repriză trei ocazii clare de a reduce din handicap, însă portarul Edy Costin a salvat echipa de fiecare dată. La zece minute de la reluare Dinamic reduce din handicap, Gabi Bolte, însă băimărenii mai înscriu de două ori, prin Bogdan Bîrle şi Alin Gavrilă, scorul devenind 5-1 (min. 65). Pîna la final se joacă pe contre şi ambele echipe înscriu pe rînd, respectiv cei de la Sport Team prin Bogdan Bîrle şi Rareş Pop-Popescu, iar cei din Groşi prin Gabi Bolte, Raul Nastai şi Cristian Bora, meciul fiind cîştigat de băimăreni cu 7-4. Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Dan Hruşcă şi Adrian Dorca. • Sport Team: Edy Costin – Sorin Bozântan, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Florin Florea, Ionuţ Pop, Rareş Pop-Popescu, Bogdan Trif, Bogdan Bîrle, Cristian Bărbos, Daniel Gheighiş, Marius Cardoş şi Alin Gavrilă. Antrenor: Ioan Marchiş. • Dinamic Groşi: Gheorghe Hermina – Adrian Ban, Marius Herţeg, David Laczi, Paul Rezmiveş, Cristian Bora, Gabriel Bolte, Casian Petrovan, Florin Lazăr, Daniel Laczi, Ioan Fărcaş, Alexandru Marian, Gabriel Prelucran şi Raul Nastai. Antrenor: Florin Bora.
Următorul meci pentru Sport Team va avea loc sîmbătă, 16 septembrie, ora 17.00, cu echipa de old-boys Frontiera Curtici (Arad).