Victorii pentru CSŞ 2 Baia Mare la Under 18 şi Under 19

0
414

Sîmbătă, 21 octombrie, s-au disputat meciurile celei de a treia etape a DNJ U18, rugby în 15. CSŞ 2 Baia Mare a cîştigat partida din deplasare cu CSŞ Bârlad cu scorul de 33-14, marcatorii echipei noastre fiind Popoaia (3 eseuri), Toma (1 eseu) şi Harasim (4 transformări).
Celelalte rezultate ale etapei: CSM Baia Mare – CS Olimpia Bucureşti 16-8; CT Dinicu Golescu – CSA Steaua Bucureşti 19-47.
În etapa următoare, pe 28 octombrie, CSŞ 2 Baia Mare va juca în deplasare cu Steaua.
În cadrul DNJ U19, rugby în 7, tot sîmbătă s-a desfăşurat cel de al doilea turneu, cîştigat clar de CSŞ 2 Baia Mare. Rezultatele echipei noastre: CSŞ 2 Baia Mare – FC Argeş 42-0; CSŞ 2 Baia Mare – Politehnica Iaşi 0-0; CSŞ 2 Baia Mare – CNAV 33-0; CSŞ 2 Baia Mare – LPS Suceava 42-0. După două turnee şi cîştigate toate meciurile, CSŞ 2 Baia Mare conduce detaşat în clasamentul competiţiei.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.