Venus, campioana Maramureşului

0
234

S-a încheiat a doua ediţie a Campionatului Judeţean de fotbal feminin. AS Venus Maramureş a cîştigat locul I, terminînd competiţia neînvinsă.
A doua ediţie a Campionatului Judeţean de fotbal feminin, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Maramureş, s-a terminat. Cu victorii în linie, 26 de goluri înscrise şi doar două primite, AS Venus Maramureş a cîştigat titlul de campioană judeţeană. Pe locul 2 a terminat competiţia AS Independenţa Baia Mare. Podiumul a fost completat de AS Şcoala Gimnazială Băiţa de sub Codru, echipă care a fost prima campioană a Maramureşului la fotbal feminin, la ediţia din 2017.
Pentru a celebra acest trofeu, AS Venus Maramureş organizează azi, 23 iunie, o festivitate de premiere. Din partea AJFMM, la evenimentul planificat pentru ora 16.00, în Recea, participă Cristian Balaj – preşedinte. Acesta va înmîna cupa şi diploma de campioană judeţeană celor de la AS Venus Maramureş.