Ştiinţa Explorări – CSM Bucureşti 0-3 (-21, -13, -21)

0
40

Sâmbătă seara, în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” din Baia Mare s-a desfăşurat partida dintre Ştiinţa Explorări şi CSM Bucureşti, joc din cadrul etapei a 16-a, din Divizia A1. Băimărenii au pierdut şi acest meci, reuşind să fie mai aproape de adversară în seturile unu şi trei, când au reuşit 21 de puncte.

În primul set, Explorări a jucat mai bine şi a condus de mai multe ori. A fost 12-9, 20-19 şi 21-21, iar de aici CSMB a făcut patru puncte şi a încheiat setul. În setul II, oapeţii s-au desprins încă din start: 2-6, 6-13, 9-14, 11-21, 13-25, apoi, în ultimul set, Baia Mare a început mai bine reuşind să conducă: 3-1, 6-4, 10-6, 13-8. CSMB „reintră” în joc şi, după ce conducem ultima oară cu 20-19, bucureştenii se impun şi cîştigă cu 3-0.
• Explorări: Crişan, A. Dragomir, Mocanu, Ţu­ţea, Nagy, Popovici (libero), Talpă. Au mai jucat: Răileanu, Butnaru. Antrenori: Marius Botea şi Sorin Pop.
• CSMB: Bala, Cherbeleaţă, Henrique Perreira, Thiago, Kosic (libero), Cubrillo, Aldea. Au mai jucat: Dediulescu, Dumitru. Antrenor: Marian Apostu.
Arbitri: Marius Lazăr (Zalău) şi Cristian Şanta (Cluj-Napoca). Observator: Mihai Marin (Ploieşti).