Final de stagiune cu victorie

0
73

Ultima etapă a campionatului Diviziei A, seria D la handbal feminin a adus o victorie pentru echipa feminină secundă a CS Minaur în fața formației ACS Crișul Chișineu-Criș.
Echipa oaspete a condus până în minutul 13, când gazdele egalează (5-5) prin Raluca Bîscă şi preiau conducerea. Băimărencele atacă poarta adversarelor cu succes, reuşind să marcheze două goluri consecutive, în timp ce echipa oaspete doar un singur gol. Astfel, la pauză se intră la vestiare cu scorul 17-13 pentru CS Minaur II. Repriza secundă aduce o descătuşare clară pentru Minaur II, atingând punctul maxim de 10 goluri avans spre finalul partidei, în minutul 59 (32-22). În ultimul minut, adversarele reuşesc să mai înscrie un gol, partida încheindu-se cu scorul 32-23 pentru gazde. Cu cele 3 puncte obţinute în ultima etapă, CS Minaur II termină campionatul pe locul IV cu 24 de puncte. • CS Minaur II Baia Mare: M. Dumanska, Cherecheş – Solobovici 8, Bîscă 7, Ivanenko 4, Şamant 3, Roatiş 2, Toma 2, Surducan 2, Demian 1, Asaftei 1, Bochiş 1, Porohniuc 1. Antrenori: Ioana Marta şi Sorin Rădulescu.