Doar un sfert am contat

0
34

CSM Mediaş – CSM Sighetu Marmaţiei 98-73 (26-26, 35-24, 22-10, 15-13)

Înfrângere şi în a doua etapă pentru CSM Sighetu Marmaţiei, care a cedat în deplasarea de la CSM Mediaş, scor 98-73 (26-26, 35-24, 22-10, 15-13), debutul de sezon fiind unul cât se poate de neconvingător.
Jucătorii coordonaţi de tehnicianul Emil Kosztelnik s-au ridicat la nivelul partidei doar în primul sfert, când s-a consemnat egalitate, 26-26. Celelalte trei sferturi au aparţinut gazdelor, adjudecate la pas, astfel că medieşenii au contabilizat o victorie facilă. CSM Sighetu Marmaţiei este pe ultima poziţie după două etape şi speră ca în etapa viitoare să se bucure pentru primul succes al stagiunii. • CSM Sighetu Marmaţiei: Vladislav Solopa – 21 p (1×3), Corey Henderson jr. – 20 p (4×3), Ciprian Albu – 11 p (1×3), Lucian Ţibârnă – 9 p (1×3), Henrique Simionca – 6 p, Adrian Vaida – 3 p (1×3), Vladimir Colesnikov – 3 p (1×3), Mihali Kracz, Aleksa Simovic. Antrenor: Emil Kosztelnik.

Rezultatele etapei 2, Grupa B: CSO Voluntari – CSM Galaţi 94-85; ABC Athletic Constanţa – CSM VSKC Miercurea Ciuc 68-58; CSM Mediaş – CSM Sighetu Marmaţiei 98-73; CSM 2007 Focşani – CSM Târgu Jiu 76-59.

Etapa viitoare (sâmbătă, 26 octombrie): CSM Târgu Jiu – ABC Athletic Constanţa; CSM Sighetu Marmaţiei – CSM 2007 Focşani; CSM VSKC Miercurea Ciuc – CSM Galaţi; CSO Voluntari – CSM Mediaş.