Comuna Recea, victorie categorică cu Iclod

0
99

ACS Fotbal Comuna Recea a disputat primul amical de la reunire, având ca adversar gruparea de liga a IV-a Unirea Iclod, meci consumat pe terenul sintetic echipei din județul Cluj.
Liderul seriei a V-a din liga a treia a câștigat la scor această partidă, 5-0 (1-0), prin golurile marcate de Norbert Janos, Ciprian Brata, Alex Oltean (2) și Alex Mărieș. În jocul amical cu Iclod au debutat și noile achiziții, portarul Mihai Marc, fundașul central Gabriel Oiță, Raini Bandula și Claudiu Coltor. Tehnicienii maramureșenilor au avut la dispoziție 22 de jucători, în fiecare dintre reprize evoluând câte 11 componenți.

• ACS Fotbal Comuna Recea • Prima repriză: Marc – Pașca, Kis, A. David, Cohan, Bandula, Opriș, R. Rus, Jucan, Janos, Coltor. • Repriza a II-a: Bota – Maftei, Oiță, Urs, Potcoavă, Micaș, Mărieș, Brata, Chinde, Teut, Oltean.
Sâmbătă, 1 februarie, ACS Fotbal Comuna Recea are planificat al doilea joc de verificare, la CFR Cluj II, iar în 12 februarie maramureșenii vor întâlni pe SCM Zalău. Din 15 februarie, timp de o săptămână, Comuna Recea va efectua un stagiu centralizat în Antalya.