Reabilitarea DJ 186 pe Valea Izei a ajuns în orașul Săliștea de Sus

0
93

Lucrările de reabilitare a DJ 186 au ajuns și în orașul Săliștea de Sus. Acestea se întind pe o distanță de șapte kilometri, pe raza localității, de la Săcel la Dragomirești.
Ștefan Iuga, edilul din Săliștea de Sus, a declarat că reabilitarea drumului pe Valea Izei este un vis de peste două decenii al localnicilor, iar faptul că lucrările avansează cu rapiditate aduce speranță în sufletele locuitorilor din oraș. „Toate lucrările sunt semnalizate corespunzător și nu am avut niciun fel de reclamații în trafic, deși deplasarea se desfășoară cu dificultate, așa cum se întâmplă în cazul oricărui proiect de o asemenea amploare. Partea de terasament este deja finalizată, acum mai sunt execuții care se desfășoară mai lent în zona centrală, unde avem canalizare și rigole de scurgere. Există însă o foarte bună relație de colaborare cu constructorul, atât în ceea ce privește administrația locală, cât și în ceea ce privește locuitorii din orașul Săliștea de Sus. Nu putem decât să ne bucurăm că acest vis al nostru, al tuturor, devine realitate și apreciem în mod deosebit faptul că președintele Consiliului Județean Maramureș a venit pentru a vedea la fața locului cum avansează proiectul și în orașul nostru. Cu această ocazie, i-am arătat câte alte lucrări se desfășoară în comunitatea noastră”, a precizat primarul orașului, Ștefan Iuga.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.