Nicio şansă!

0
44

SCM Zalău – Ştiinţa Explorări Baia Mare 3-0 (12, 11, 13)
Ştiinţa Explorări Baia Mare nu a avut nicio şansă în faţa noii echipe sălăjene, SCM Zalău, în turneul III al Diviziei A1 de volei masculin. Formaţia antrenată de băimăreanul Sorin Pop a câştigat fără drept de apel, 3-0 (12, 11, 13), într-un meci în care cea pregătită de Marius Botea a avut o prestaţie mediocră. În urma acestui nou eşec, Ştiinţa Explorări rămâne fără succes în Divizia A1 şi este penultima în clasament.
Evoluţia scorului • Setul I: 3-1, 6-7, 11-8, 20-9, 25-12; Setul II: 4-2, 9-6, 15-9, 22-10, 25-11; Setul III: 4-1, 8-2, 12-8, 20-11, 25-13.
„Am vrut să punem probleme în meciul cu Zalăul, dar am pierdut fără drept de apel jocul. Preluarea a fost punctul nostru foarte slab. Este greu să joci aşa chiar şi cu o echipă apropiată de valoarea noastră. Nu am emis pretenţii şi cred este unul dintre cele mai slabe meciuri pe care le-a făcut Baia Mare de când sunt eu antrenor”, a declarat Marius Botea imediat după partidă ziarului online sportulsalajean.ro.
• SCM Zalău: Dal Bosco 7 p, Kostic, Popov 11 p, Dos Santos 6 p, Cuciureanu 9 p, David 10 p, Pekovic (libero). Au mai jucat: Coasă 4 p, Tarţa şi Râpeanu. Antrenori: Sorin Pop şi Marius Lazăr. • Ştiinţa Explorări Baia Mare: M. Talpă 2 p, Butnaru 3 p, Aldea 5 p, Catrina 1 p, S. Dragomir 2 p, Cheagă 3 p, Crişan (libero). Au mai jucat: Ţuţea, Zhelyazkov 3 p, Silvăşan-Paşca 1 p, Badea 1 p (blocaj). Antrenori: Marius Botea şi Gheorghe Socaciu. • Arbitri: Paul Szabo-Alexi (Oradea) şi Lucian Husa (Cluj-Napoca). Observator FRV: Vasile Duşa (Zalău).