În Tulghieș • Lucrările la gaz s-au încheiat

0
32

Rețeaua de gaz a satului Tulghieș, aparțină­tor comunei Mireșu Mare, a fost finalizată. Administrația locală a făcut recepția lucrărilor, așa că acum nu a mai rămas decât încheierea unui acord de furnizare a gazului cu o societate din domeniu.
Urmează recepția lucrărilor și pentru celelalte sate în care lucrările au fost finalizate.
„Proprietarul conductelor este și va rămâne Consiliul Local Mireșu Mare – mai precis comunitatea noastră. În calitate de proprietar, comunitatea noastră va da în folosință rețeaua, în urma unor negocieri, către o firmă specializată în distribuția gazelor naturale, conform noilor prevederi legale. Nu se vor face branșamente și nu se va da drumul la gaz în conducte decât după încheierea acestor negocieri, în avantajul comunității noastre”, a precizat Ioan Mătieș, primarul comunei Mireșu Mare.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.