Locul 4 la turneul final

0
58

Doar locul 4 a obținut CSȘ 2 Baia Mare la turneul final al Campionatului Național de Minivolei, turneu organizat în Baia Mare, în sălile de sport ale Școlii „Avram Iancu”, şi Colegiului Național „Vasile Lucaciu”.
Repartizat în Grupa B, Clubul Sportiv Școlar nr. 2 a repurtat două victorii cu 3-0, cu CS Ocna Mureș și CSȘ Bacău, și a pierdut 1-3 cu CSM București. De pe locul secund, minivoleibaliștii băimăreni s-au calificat în semifinale.
Semifinala cu CSȘ Nicu Gane Fălticeni a fost una palpitantă, decisă la tie-break și adjudecată de echipa moldavă cu scorul de 2-3 (25-22, 16-25, 25-23, 17-25, 7-15).
CSȘ 2 Baia Mare nu și-a revenit după dramatismul din penultimul act și a fost învins și în finala mică de CSȘ Tulcea, scor 1-3 (17-25, 17-25, 25-9, 16-25).
Medaliile de aur au revenit micilor voleibaliști de la CSM București, după ce aceștia s-au impus cu un sec 3-0 în detrimentul celor de la CSȘ Nicu Gane Fălticeni.
Clasamentul final: 1. CSM București; 2. CSȘ Nicu Gane Fălticeni; 3. CSȘ Tulcea; 4. CSȘ 2 Baia Mare; 5. CSȘ Zalău; 6. CS Ocna Mureș; 7. CSȘ Bacău; 8. CSȘ Viitorul Cluj-Napoca.