Continuă seria neagră

0
139

Lotus Băile Felix – Progresul Șomcuta Mare 4-1 (1-0)
Progresul Șomcuta Mare continuă seria neagră și după etapa a patra, formația antrenată de Dănuț Sabou suferind un nou eșec, 4-1 (1-0) la Lotus Băile Felix.
Lotus a condus la pauză doar cu 1-0, prin golul semnat de I. Ban în minutul 20, dar s-au descătușat în partea secundă, când au mai marcat de trei ori. Făgărășanu (49), Cl. Codoban (57 – penalty) și Fl. Pop (68) au dus scorul la 4-0, pentru ca golul de onoare să-i aparțină lui Bogdan Bîrle, care a redus din diferență în minutul 70, din lovitură de la 11 m. Progresul rămâne și după această etapă numai cu un punct, iar în etapa viitoare va juca acasă cu o altă echipă bihoreană, CA Oradea.
• Lotus Băile Felix: Beke – Fl. Pop, Oros, Paublustig, Arsene (74, Lupşe), Ad. Popa, M. Popa, Cl. Codoban (67, Andraş), I. Ban (79, C. Tutuţa), Făgărăşanu (74, Vinicius), Costea (67, Blăgea). Antrenor: Gheorghe Ghiţ.
• Progresul Șomcuta Mare: Roşiianu (55, Miholca) – Parnău, A. Tutuţa, Cezar Bud, Jeler (61, Borode), Lihet, Negreanu, Raicu (39, Piroşka), Paşca (46, Bârle), Batin. Antrenor: Dănuț Sabou.

Rezultatele etapei 4: CFR Cluj-Napoca II – Someșul Dej 1-2; CSM Satu Mare – Sportul Șimleu Silvaniei 0-3; CS Minaur Baia Mare – SCM Zalău 3-2; Lotus Băile Felix – Progresul Șomcuta Mare 4-1; CA Oradea – Luceafărul Oradea 4-1.
Etapa viitoare (sâmbătă, 25 septembrie, ora 17.00): Someșul Dej – CSM Satu Mare; Luceafărul Oradea – CFR Cluj-Napoca II; Progresul Șomcuta Mare – CA Oradea; SCM Zalău – Lotus Băile Felix; Sportul Șimleu Silvaniei – CS Minaur Baia Mare.