FC Prietenia – Fan Sport 3 – 4

0
67

Vineri, 20 mai, pe terenul din Satu Nou de Sus s-a desfășurat meciul de fotbal old-boys dintre FC Prietenia și Fan Sport.
Echipa gazdă, FC Prietenia, mult mai experimentată a dominat prima repriză, când a condus cu 3-1, ratând și un penalty, apărat de portarul de la Fan Sport, Nicolae Sighiartău.
În repriza a doua, ambele echipe au efectuat schimbări, mai cu seamă gazdele la care au intrat jucători experimentați, însă Fan Sport a dominat repriza și a reușit să întoarcă rezultatul și să învingă cu 4-3.
Este prima victorie a echipei Fan Sport în fața FC Prietenia și una dintre puținele înfrângeri ale echipei gazde, în meciurile de old-boys.