S-a derulat și ultima etapă a Circuitului Children’s Trails

0
21

A doua ediție a Circuitului Children’s Trails a ajuns la final, competiție organizată de Ana Hecico și Școala Alergării, în parteneriat cu Direcția Județeană de Sport și Tineret Maramureș.
Evenimentul a constat în 4 etape: parc (1 martie), pădure (1 aprilie), șosea (1 mai) și pistă (1 iunie). Au participat copii cu vârste între 5 și 18 ani.
La ultima etapă, cea de pistă, s-au înscris peste 300 de copii la cursele individuale, respectiv 45 de ștafete.
Clasament individual – etapa iunie
• Cls. 0 – Grădiniță, 200 m • Feminin: 1. Oana Marian (Athletic Tg. Lăpuș) – 6 p; 2. Ioana Pop (LPS Baia Mare) – 4 p; 3. Irina Botiz (Ruscova) – 1 p. • Masculin: 1. Marius Covaci (Școala Alergării) – 6 p; 2. Gabriel Vlad (Săliștea de Sus) – 4 p; 3. Șerban Racolța (LPS Baia Mare) – 1 p.
• Cls. I-II, 400 m • Feminin: 1. Laura Papiu (Școala Alergării) – 6 p; 2. Mihaela Ilieș (Ieud) – 4 p; 3. Maria Ionescu (Școala Alergării) – 1 p • Masculin: 1. Oskar Merlaș (Școala Alergării) – 6 p; 2. Petric Covaci (Ruscova) – 4 p; 3. Daniel Giurgiu (Athletic Tg. Lăpuș) – 1 p.
• Cls. III-IV, 600 m. • Feminin: 1. Carla Maria Roman (Moisei) – 6 p; 2. Maria Botiz (Ruscova) – 4 p; 3. Daria Roman (Vișeu de Sus) – 1 p • Masculin: 1. Marian Sandu Nergoi (Vișeu de Jos) – 6 p; 2. Rareș Tivadar (Ruscova) – 4 p; 3. Alexandru Andronic (Școala Alergării) – 1 p.
• Cls. V-VI, 1.2 km • Feminin: 1. Andra Perța (Școala Alergării) – 6 p; 2. Bianca Marian (Athletic Tg. Lăpuș) – 4 p; 3. Irina Pap (Academia Transilvania) – 1 p • Masculin: 1. Alexandru Deac (Săliștea de Sus) – 6 p; 2. Mario Cătălin Turcu (Vișeu de Jos) – 4 p; 3. David Anegroaie (Școala Alergării) – 1 p.
• Cls. VII-VIII, 1.6 km • Feminin: 1. Antonia Man (Electro Sistem) – 6 p; 2. Ioana Talpoș (Școala Alergării) – 4 p; 3. Gabriela Axenia Andreica (Vișeu de Sus) – 1 p • Masculin: 1. Marius Andreica Irimia (Vișeu de Sus) – 6 p; 2. Gheorghe Pintean (Vișeu de Jos) – 4 p; 3. Ioan Botiz (Ruscova) – 1 p.
• Cls. IX-XII, 2 km • Feminin: 1. Evelyne Geiger (Școala Alergării) – 6 p; 2. Raluca Bud (Athletic Tg. Lăpuș) – 4 p; 3. Codruța Sabou (Electro Sistem) – 1 p • Masculin: 1. David Hreniuc (Electro Sistem) – 6 p; 2. Alexandru Botiș (Școala Alergării) – 4 p; 3. Ionuț Pop (Athletic Tg. Lăpuș) – 1 p.
Clasament ștafetă mixtă – etapa iunie
• Cls. I-II, 300 m: 1. Laura Papiu/ Oskar Merlaș (Școala Alergării); 2. Irina Botiz/ Petric Covaci (Ruscova); 3. Nicoleta Ilieș/ Dumitru Balea (Ieud).
• Cls. III-IV, 400 m: 1. Yasmina Guz/ Mihăiță Dănescu (LPS Baia Mare); 2. Maria Botiz/ Rareș Tivadar (Ruscova); 3. Daria Roman/ Ioan Andreica (Vișeu de Sus).
• Cls. V-VI, 500 m: 1. Ioana Chindriș (Ieud)/ Alexandru Deac (Săliștea de Sus); 2. Andra Perța/ David Anegroaie (Școala Alergării); 3. Georgiana Tomulea/ Ma­rio Turcu (Vișeu de Jos).
• Cls. VII-VIII, 600 m: 1. Gabriela Andreica/ Marius Andreica (Vișeu de Sus); 2. Evelyn Szlesinger/ Răzvan Măgureanu (CSM Baia Mare); 3. Iulia Dărăban/ Bogdan Dănescu (LPS Baia Mare).
Clasament general
• Cls. 0 – Grădiniță • Feminin: 1. Ștefana Dulfu (Academia Transilvania) – 12 p; 2. Irina Botiz (Ruscova) – 11 p; 3. Oana Marian (Athletic Tg. Lăpuș) – 8 p. • Masculin: 1. Șerban Racolța (LPS Baia Mare) – 14 p; 2. Gabriel Vlad (Săliștea de Sus) – 10 p; 3. Darius Covaci (Școala Alergării) – 6 p.
• Cls. I-II • Feminin: 1. Laura Papiu (Școala Alergării) – 24 p; 2. Adda Nemeth (Școala ”Alexandru Ivasiuc”) – 12 p; 3. Mihaela Ilieș (Ieud) – 5 p • Masculin: 1. Oskar Merlaș (Școala Alergării) – 24 p; 2. Daniel Giurgiu (Athletic Tg. Lăpuș) – 10 p; 3. Petric Covaci (Ruscova) – 8 p.
• Cls. III-IV • Feminin: 1. Carla Maria Ro­man (Moisei) – 24 p; 2. Diana Vișovan (Școala Alergării) – 12 p; 3. Maria Botiz (Ruscova) – 4 p • Masculin: 1. Marian Sandu Nergoi (Vișeu de Jos) – 24 p; 2. Alexandru Andronic (Școala Alergării) – 15 p; 3. Rareș Tivadar (Ruscova) – 4 p.
• Cls. V-VI • Feminin: 1. Andra Perța (Școala Alergării) – 24 p; 2. Bianca Marian (Athletic Tg. Lăpuș) – 16 p; 3. Oana Roșca (Moisei) – 2 p • Masculin: 1. Mario Cătălin Turcu (Vișeu de Jos) – 20 p; 2. Alexandru Deac (Săliștea de Sus) – 12 p; 3. David Anegroaie (Școala Alergării) – 5 p.
• Cls. VII-VIII • Feminin: 1. Antonia Man (Electro Sistem) – 10 p; 2. Gabriela Axenia Andreica (Vișeu de Sus) – 8 p; 3. Ioana Talpoș (Școala Alergării) – 8 p • Masculin: 1. Marius Andreica Irimia (Vișeu de Sus) – 22 p; 2. Gheorghe Pintean (Vișeu de Jos) – 10 p; 3. Andrei Crișan (CSM Baia Mare) – 6 p.
• Cls. IX-XII • Feminin: 1. Codruța Sabo (Electro Sistem) – 19 p; 2. Raluca Bud (Athletic Tg. Lăpuș) – 8 p; 3. Alexandra Creciun (Electro Sistem) – 5 p • Masculin: 1. David Hreniuc (Electro Sistem) – 16 p; 2. Alexandru Botiș (Școala Alergării) – 15 p; 3. Bogdan Boldor (Școala Alergării) – 6 p.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.