Andrei Poci, medaliat cu argint și bronz la CN

0
31

Andrei Poci, sportiv legitimat la Liceul cu Program Sportiv Baia Mare, a cucerit titlul de vicecampion național în proba de decatlon, categoria tineret, respectiv medalia de bronz la aceeași probă, categoria seniori.
Medalii obținute în cadrul Campionatelor Naționale de atletism pentru tineret și seniori găzduite de municipiul Craiova.
Vasile Batin s-a clasat, în schimb, pe locul 4 la proba de suliță la tineret și pe poziția 8 la seniori. Diana Costin a concurat tot la suliță, unde a ocupat locul 5 la tineret, respectiv locul 6 la senioare. De asemenea, în proba de disc Diana s-a clasat pe locul 7 la ambele categorii de vârstă.
Cei trei sportivi sunt antrenați la Liceul cu Program Sportiv Baia Mare de prof. Adrian Bonaț.