5 medalii la Beiuș Running Day

0
51

Sportivii de la ACS Athletic Târgu Lăpuș au urcat de cinci ori pe podium la Beiuș Running Day, competiție ce a constituit, pentru categoria masters, o bună testare în vederea importantelor concursuri ce urmează în august și septembrie.
La concursul rezervat copiilor, categoria 7-8 ani, 400 m, Oana Marian s-a clasat pe locul 1, iar la băieți Daniel Giurgiu a obținut poziția secundă. Argint a obținut și Bianca Marian, în cadrul categoriei 11-12 ani, 1.000 m. La cros, 10,2 km, Nicoleta Sasu a fost prima în cadrul categoriei 35-49 ani, iar Artur Mikloș s-a plasat pe locul secund la categoria 50-59 ani. Cei doi atleți au concurat și la Open, probă unde Nicoleta a obținut locul 4, iar Artur a ocupat locul 10.
Din partea clubului maramureșean au mai participat: Raluca Bud (locul 4 la Open, 2 km), Sanda Marian (locul 18, Open, 2 km), Marcel Marian (locul 5 la Open), Viorel Marton (loc 7, cros 10,2 km, categoria 50-59 ani) și Nicoleta Sasu (locul 4 la Open, cross, 10,2 km).