Vicecampioana Minaur, prima în topul DJS Maramureș

0
65

Vicecampioană a României la finalul stagiunii 2021-2022 și finalistă a European Cup, echipa de handbal masculin CS Minaur Baia Mare a fost desemnată echipa numărul 1 în topul alcătuit de Direcția Județeană de Sport.
În opțiunile DJS, locul secund a revenit campioanei la rugby CSM Știința Baia Mare, campioana ultimelor patru sezoane în eșalonul de elită. Pe locul 3 s-a clasat formația de handbal feminin CS Minaur Baia Mare, grupare ce a încheiat sezonul de Liga Florilor pe poziția VI, respectiv locul IV în European League.
Clasamentul a fost completat de Știința Explorări Baia Mare, locul VII în Divizia A1 la volei masculin, și ACS Fotbal Feminin Baia Mare, echipă ce s-a situat pe locul VIII în întrecerea Ligii 1 la fotbal feminin.