Fără rival!

0
397

• CS Minaur Baia Mare – HCM Sighişoara 37-20 (16-12) •

CS Minaur a obţinut o nouă victorie concludentă pe teren propriu, băimărenii dispunînd în cadrul etapei a 11-a Diviziei A, Seria B, de ocupanta locului trei în clasament, HCM Sighişoara, scor 37-20 (16-12). Pentru gruparea de pe primul loc în serie a fost un nou meci în care nu a dat nicio şansă adversarului, chiar dacă prima parte s-a dovedit echilibrată.
Elevii lui Raul Fotonea au început tare partida cu sighişorenii şi au condus cu 4-0. În minutul 10 oaspeţii s-au apropiat la două goluri – 5-3, dar Minaur s-a distanţat imediat, refăcînd avantajul de patru goluri – 10-6. Tot patru goluri au avut avantaj gazdele şi după primele 30 de minute – 16-12. Băimărenii nu s-au jucat cu focul şi în debutul părţii secunde s-au distanţat la nouă goluri – 22-13. Diferenţa a tot crescut şi la finalul celor 60 de minute CS Minaur a cucerit cele trei puncte în urma unui succes la 17 goluri – 37-20.
CS Minaur are programată următoarea etapă pe 10 decembrie, în deplasare, cu CSU “Constantin Brâncuşi” Târgu Jiu.