Remiză în fieful “viruşilor verzi”

0
101

Sănătatea Cluj-Napoca – ACS Fotbal Comuna Recea 0-0

Liderul ACS Fotbal Comuna Recea a obţinut doar o remiză albă din deplasarea de la Sănătatea Cluj-Napoca, în condiţiile în care peste 60 de minute maramureşenii au avut un om în plus. Pe un teren moale ocaziile de poartă au cam lipsit, raportul acestora fiind 2-3, însă situaţiile “viruşilor verzi” au apărut în inferioritate numerică. Gazdele au trebuit să joace cu un om în minus din minutul 30, atacantul Andrei Ceaca primind direct cartonaşul roşu după o lovire cu cotul asupra lui Dacian Dunca, cînd jocul era oprit. Chiar şi aşa, Sănătatea a făcut faţă unui adversar care nu a ştiut să profite de acest mare avantaj. Pînă la urmă e bun şi un punct, în condiţiile în care Romulus Buia şi Ovidiu Mic s-au confruntat cu probleme de lot. • ACS Fotbal Comuna Recea: Bota (căpitan) – Dunca, Lang, Urs, Erdei, Ciocan, A. David, Oşan, Buşică (Mărieş), Chinde, Opriş. Antrenori: Romulus Buia şi Ovidiu Mic.