Avere nejustificată, viceprimarul din Rona de Sus

2
173

Agenția Națională de Integritate a constatat existența unei diferențe nejustificate, în cuantum de 770.574 lei, între averea dobândită și veniturile realizate de către RUSCOVAN IOAN, împreună cu familia, în perioada exercitării mandatului de consilier local 2016-2020.
ANI a sesizat Comisia de cercetare a averilor din cadrul Curții de Apel Cluj, în vederea începerii acțiunii de control cu privire la modificările patrimoniale intervenite și veniturile realizate de către Ruscovan Ioan, împreună cu familia, în perioada exercitării mandatului de consilier local.

2 COMENTARII

  1. Cum dracu, toti se fac remarcati prin averile pe care le strang in mandatele lor?! Bine ar fi sa se faca cunoscuti prin munca depusa in folosul comunelor pe care le pastoresc, asa cum se intampla, mai rar cei drept, in comune precum Farcasa, Miresu Mare sau Copalnic Manastur!

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.