Academia Minaur, debut fals la turneul final

0
126

Academia de Handbal Minaur Baia Mare nu a debutat cum și-ar fi dorit la turneul final al Campionatului Național de handbal, categoria juniori 1, ultim act găzduit de municipiul Suceava. Echipa antrenată de Florin Mironescu a pierdut confruntarea cu SCM Politehnica Timișoara, 38-41 (21-24), iar misiunea juniorilor noștri de a se situa pe primele două poziții în Grupa 1 devine tot mai complicată.
Academia Minaur a jucat ieri împotriva celor de la Dinamo, iar azi, 2 mai, va întâlni în ultimul meci din grupă pe HC Buzău. În celălalt meci al Grupei 1, Dinamo București a învins HC Buzău cu 42-39.
Academia Minaur: Horotan (2 intervenții, a marcat un gol), Kiss (6 intervenții) – Meleg, Szekely, Revak 1, Mihuț, Popan, Mureșan, Stan, Măgurean 7, Ienei 8, China 1, Jesek, Barbul 7 (1 din 7 m), Adoreanu-Kraiger 2, Breban 11 (1 din 7 m). Antrenori: Florin Mironescu, Ionuț Irimuș.
Adrian Breban a fost desemnat cel mai bun jucător la Academia Minaur.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.