O nouă promoţie de arbitri la AJF Maramureş

0
85

32 de absolvenţi formează promoţia 2018/2019 a cursurilor pentru arbitri organizate de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Maramureş (AJFMM) prin intermediul Comisiei Judeţene a Arbitrilor.
Cursurile au început în octombrie 2018 şi s-au finalizat săptămâna trecută. Lecţii teoretice şi practice (susţinute de Zoltan Szekely – membru în Comisia Centrală a Arbitrilor şi Ioan Hotico – observator de Liga a 3-a), precum şi teme video (prezentate de Zoltan Szekely jr. – arbitru de Liga a 3-a) au figurat în organigramă.
Cursul s-a încheiat cu un examen pe care toţi cei prezenţi l-au trecut cu succes, urmând ca tinerii arbitri stagiari să debuteze în teren cu prilejul reluării meciurilor oficiale din campionatele destinate copiilor şi juniorilor.
Comisia Judeţeană a Arbitrilor are în agendă antrenamente pentru arbitri (în fiecare zi de marţi), şedinţe cu teme teoretice şi prezentări video pentru arbitri şi observatori (în fiecare zi de joi).

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.