DJST a premiat cei mai buni sportivi maramureşeni din 2019

0
240

Joi seara, la Teatrul Municipal din Baia Mare, Direcţia Judeţeană de Sport şi Tineret Maramureş a premiat cei mai buni sportivi din 2019, cele mai bune echipe, de asemenea fiind alcătuit şi un top cu premii speciale.
Cei mai buni sportivi
1. Cristian Armaş (CS Condor Baia Mare, Karate Shotokan, antrenor Viorel Duţă) – loc 2 Campionatul Mondial, loc 3 Campionatul European;
2. Flavius Armaş (CS Condor Baia Mare, Karata Shotokan, antrenor Viorel Duţă) – loc 3 Campionatul Mondial, loc 3 Campionatul European;
3. Cosmin Zetea (CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Dan Goron) – loc 1 Campionatul Mondial, loc 2 Campionatul European;
4. Bogdan Farcaş (CS Gold Star Baia Mare, culturism, antrenor Monica Mureşan) – loc 1 Campionatul European; Beatrix Popa (CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Monica Goron) – loc 2 Campionatul Mondial; Octav Alexan (Aeroclubul Baia Mare, planorism acrobatic, antrenor Bogdan Gaie) – loc 2 Campionatul Mondial;
5. Daiana Ghita (CS Condor Baia Mare, Karate Shotokan, antrenor Viorel Duţă) – loc 3 Campionatul Mondial; Alex Ivasuc (CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, antrenor Dan Goron) – loc 1 Campionatul Mondial, loc 5 Campionatul European;
6. Alexandra Cozma (CS Gold Star Baia Mare, Culturism şi fitness, antrenor Monica Mureşan) – loc 1 Campionatul Balcanic, loc 4 Campionatul European;
7. Victor Rohian (CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Dan Goron) – loc 1 Campionatul Mondial, loc 1 Campionatul European; Amalia Mali (CSM Baia Mare, Fitness, antrenor Maria Szabo) – loc 1 Campionatul Balcanic, loc 4 Campionatul Mondial, loc 5 Campionatul European;
8. Tudor Abagiu (CS Condor Baia Mare, Karate Shotokan, antrenor Viorel Duţă) – loc 1 Campionatul European, loc 2 Campionatul Mondial;
9. Ana Guler (CS TKD Ardealul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Andrea Orban) – loc 1 Campionatul European; Dora Ivasuc (CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Monica Goron) – loc 4 Campionatul Mondial, loc 5 Campionatul European; Lorena Micu (CS Wing Chun Baia Mare, Wing Chun – Wushu, antrenor Elian Micu) – loc 1 Campionatul European;
10. Anca Polocoşer (CS Minaur Baia Mare, Handbal feminin, antrenor Costică Buceschi) – loc 5 Liga Florilor, participare Campionatul Mondial; Sonia Seraficeanu (CS Minaur Baia Mare, Handbal feminin, antrenor Costică Buceschi) – loc 5 Liga Florilor, participare Campionatul Mondial; Adrian Apostol (CSM Ştiinţa Baia Mare, Rugby, antrenor Mario Alejandro Canale) – loc 1 Campionatul Naţional; Dragoş Răileanu (CS Ştiinţa Explorări Baia Mare, Volei, antrenor Marius Botea) – loc 3 Cupa României, loc 7 Campionatul Naţional; Alexandru Csepreghi (CS Minaur Baia Mare, Handbal masculin, antrenor Raul Fotonea) – loc 9 Liga Zimbrilor.
Cele mai bune echipe
1. CSM Ştiinţa Baia Mare – rugby masculin
2. CS Ştiinţa Explorări Baia Mare – volei masculin
3. CS Minaur Baia Mare – handbal masculin
4. CS Minaur Baia Mare – handbal feminin
5. CSM Sighetu Marmaţiei – baschet masculin.
Premii speciale
Carol Bugheşiu – CSM Baia Mare, Radioamatorism, antrenor Carol Bugheşiu; Artur Meizel – CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Dan Goron; Cristian Popa – CS Ştiinţa-Dragonul Baia Mare, Taekwon-do ITF, antrenor Dan Goron; Samuel Gabriel Roman – CSŞ 2 Baia Mare, Box, antrenor Claudiu Râşco; Ionela Feldman – CS Condor Baia Mare, Karate Shotokan, antrenor Viorel Duţă; Evelin Pop – CS Colibri, Majorete, antrenor Florentina Kovacs; Alina Szabo – CS Colibri, Majorete, antrenor Florentina Kovacs; Carmen Szatmary – CSM Baia Mare, Sambo, antrenor Bogdan Pop; Laurenţiu Costinaş – CS Condor Baia Mare, Karate Shotokan, antrenor Viorel Duţă; Natalia Roman – CS Wing Chun Baia Mare, Wing Chun – Wushu, antrenor Elian Micu; Marius Ferariu – CSŞ 2 Baia Mare, Rugby, antrenor Răzvan Popovici; Paul Popoaia – CSŞ 2 Baia Mare, Rugby, antrenor Răzvan Popovici; Emil Giurgiu – CS Gold Star Baia Mare, Culturism, antrenor Monica Mureşan; Alexia Hecico – LPS Baia Mare, Atletism, antrenor Ion Tăbăcioiu; Cătălin Vădean – CS Ştiinţa Electro Sistem Baia Mare, Orientare, antrenor Istvan Sebestyen; Andrei Poci – LPS Baia Mare, Atletism, antrenor Ion Tăbăcioiu; Beatrice Dobai – CS Sakura Budo Club Baia Mare, Karate Kyokushin, antrenor Cristian Bejan; Antonio Andrei Pop – CS Kanku Baia Mare, Karate Kyokushin, antrenor Grigore Petruţ; Alexandru Cătană – CS Ştiinţa Electro Sistem Baia Mare, Orientare, antrenor Istvan Sebestyen; Iuliana Giurgiu – CS Gold Star Baia Mare, Fitness, antrenor Monica Mureşan; Georgiana Pădure – CS Gold Star Baia Mare, Fitness, antrenor Monica Mureşan; Paul Rednic – CS Rus Team Baia Mare, Dans Sportiv, antrenor Alexandru Rusu; Andrei Cupşa – Înot; Jenifer Nagy Remeţean – CSŞ Baia Sprie, Schi, antrenor Sebastian Selejan.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.