La Buzău, cel mai echilibrat sfert de finală

0
104

• SCM Gloria Buzău – CS Minaur Baia Mare •

CS Minaur Baia Mare va forța azi, 12 martie, de la ora 18.00, calificarea în semifinalele Cupei României la handbal feminin, urmând să întâlnească în deplasare pe SCM Gloria Buzău.
Echipei antrenate de Costică Buceschi i-a fost hărăzit unul dintre cei mai dificili adversari din Liga Florilor MOL, gruparea antrenată de Ovidiu Mihăilă având un sezon peste așteptări până acum, ocupând poziția a patra. Nici Minaur nu s-a lăsat mai prejos în actuala stagiune, băimărencele ajungând până pe podium, astfel că în cele două tabere se vorbește tot mai des de participarea în cupele europene. Atât buzoiencele, cât și băimărencele au două posibilități de a evolua într-o competiție intercluburi, prin ajungerea unui loc în finala Cupei României sau ocuparea unei poziții în campionat ce să-i permită calificarea. În consecință, duelul Buzău – Baia Mare se anunță unul echilibrat, gazdele urmând să beneficieze și de aportul spectatorilor, DSP Buzău aprobând ca acest meci să se joace cu suporteri în tribune. „În urma avizului Direcției de Sănătate Publică și aprobării Primăriei Municipiului Buzău, în ceea ce privește desfășurarea meciului de handbal dintre SCM Gloria Buzău și CS Minaur Baia Mare, Sport Club Municipal Gloria Buzău dorește să informeze publicul că accesul în incinta Sălii Sporturilor este permis doar persoanelor care și-au achiziționat bilet pentru această partidă sau dețin abonament pentru sezonul competițional 2019-2020”, se arată în comunicatul clubului buzoian. De asemenea, SCM Gloria Buzău a trimis o adresă clubului nostru în care este specificat faptul că în sală vor avea acces 683 de suporteri și că se pune la dispoziția echipei noastre un număr de 68 de bilete.
Sfertul de finală dintre SCM Gloria Buzău și CS Minaur Baia Mare va fi arbitrat de Bogdan Stark (București)/ Romeo Ștefan (Ploiești), observator din partea FRH fiind piteșteanul Gheorghe Bejinariu.

Programul sferturilor Cupei României (joi, 12 martie)

SCM Gloria Buzău – CS Minaur Baia Mare, ora 18.00; CSU Cluj-Napoca – CS Rapid București, ora 17.00, TVR 1. Partidele SCM Râmnicu Vâlcea – HC Dunărea Brăila și CSM București – CSM Slatina au fost amânate.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.