Eşec la ultima clasată

0
50

• CSŞ Târgovişte – AS Independenţa Baia Mare 4-3 (3-1) •

Eşec surprinzător al AS Independenţa Baia Mare la ultima clasată, CSŞ Târgovişte, echipă ce a obţinut prima victorie în lupta pentru locurile 7-9, scor 4-3 (3-1). Pasul greşit al „domniţelor râului” vine şi pe seama lipsei a trei titulare importante, Ioana Borodi, golghetera Ligii 1, Laura Desmerean şi Andreea Pop.
O primă repriză în care gazdele au controlat jocul, reuşind să înscrie 3 goluri în primele 30 de minute. Oaspetele au fost confuze, cu multe greşeli în apărare, îndeosebi la reuşitele primelor două goluri. Repriza a doua a fost o dominare totală a „domniţelor”, de altfel raportul şuturilor pe poartă spune multe, 13-6 în favoarea băimărencelor. Golurile oaspetelor au fost marcate de Diana Pop, Denisa Predoi şi Cosmina Rotari.
AS Independenţa Baia Mare: Alexandra Ionescu – Gabriela Titu, Camelia Daneliuc, Diana Pop, Andreea Rakos – Andreea Domniţa (Alexandra Buftea), Raluca Dragoş, Daiana Oneţ – Cosmina Rotari, Denisa Predoi, Marinela Cotoş. Antrenor: Liviu Ivasuc.