Academia de Handbal Minaur şi-a stabilit programul amicalelor

0
500

În perioada 3-10 ianuarie, Academia de Handbal Minaur s-a aflat într-un cantonament la Ocna Şugatag în vederea pregătirii returului din Divizia A, iar în această săptămînă a efectuat antrenamente pe plan local. Pînă la reluarea campionatului, programată pentru data de 7 februarie, Academia de Handbal Minaur a stabilit trei meciuri amicale.
Astfel, sîmbătă, 16 ianuarie, Academia de Handbal Minaur va întîlni grupa de juniori I a Clubului Sportiv Marta în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” începînd cu ora 12.00, urmînd ca săptămîna viitoare, 20 ianuarie, tot în Sala Polivalentă „Lascăr Pană”, clubul nostru să joace împotriva Universităţii Cluj începînd cu ora 16.30.
Ultima partidă de verificare înaintea reluării campionatului va fi la Oradea, cînd Academia de Handbal Minaur va juca împotriva formaţiei locale CSM pe data de 28 ianuarie, începînd cu ora 16.00.
Pentru jocul de sîmbătă, împotriva echipei CS Marta, pentru echipa noastră sînt indisponibili Călin Căbuţ, Eric Bărbuş şi Adrian Dedea (bolnavi), respectiv Robert Nagy şi Bogdan Stoean, convocaţi la naţionala de tineret. Informaţii furnizate de www.academiaminaur.ro.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.