Înfrîngere în ultimul amical

0
109

• CS Minaur Baia Mare – CFR II Cluj-Napoca 1-4 (1-1) •

Secţia de fotbal a CS Minaur a cedat în ultimul amical al verii, formaţia antrenată de Dorin Toma şi Vlad Ungureanu pierzînd confruntarea de sîmbătă dimineaţa, de pe stadionul “Viorel Mateianu”, cu CFR II Cluj-Napoca, scor 1-4 (1-1).
Băimărenii au deschis scorul în minutul 5, printr-un autogol, dar la ultima fază din prima repriză tînăra echipă clujeană a egalat. CFR II a marcat alte două goluri în debutul părţii secunde, unul din penalty, pentru ca ultimul gol să vină în ultimul minut. • CS Minaur Baia Mare: Gudea – Duruş (59, Bococi), Ignat (65, Kis), Osipenco (65, David), Lupu (46, Şerban), Giurgiu (46, Ardeleanu), Borota (46, Lihet), Bandula, Sabadîş, Balmoş (65, C. Tutuţa), Boje (65, Feraru).
La finalul acestei săptămîni va debuta un nou sezon de Liga 3, CS Minaur urmînd să joace în etapa inaugurală acasă cu CS Iernut, iar ACS Fotbal Comuna Recea se va deplasa la MSE Târgu Mureş (nou promovată). Tot în această săptămînă gruparea de sub “Dealul Florilor” îşi va afla şi adversarul din turul III al Cupei României, programat pentru 28 şi 29 august.