30.000 lei pentru Trofeul Fair-Play

0
684

În Adunarea Generală a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Maramureş, diriguitorii acestui for au adus la cunoştinţa reprezentanţilor echipelor din judeţ desemnarea formaţiilor care au cîştigat premiile Fair-Play din sezonul 2014-2015. Grupările care au avut un comportament civilizat din toate punctele de vedere fac parte din clasamentele realizate de reprezentanţii AJF Maramureş, premiile totale, în valoare de 30.000 lei, constînd în echipamente sportive. Astfel, la Liga 4 seniori, pe locul 1 s-a situat ACS Comuna Satulung, pe poziţia a doua s-a clasat FC Lăpuşul Târgu Lăpuş, iar ultimul loc pe podium a revenit formaţiei CS Fărcaşa. La Liga 4 juniori, pe primul loc s-a poziţionat FC Lăpuşul Târgu Lăpuş, locul 2, gruparea AS Comuna Recea şi pe locul 3, CS Seini. În fine, la Liga 5, locul 1 l-a ocupat Steaua Copalnic Mănăştur, pe locul s-a clasat AS Gloria Sălsig, iar ACS Satu Nou de Jos s-a situat pe ultima treaptă a podiumului.