Lucrări întârziate la Fărcașa din cauza sincopelor în finanțare

0
63

În comuna Fărcașa se află în derulare câteva proiecte, unele cu finațare europeană, iar altele prin finanțare de la bugetul local. Totuși, din diferite cauze, lucrările la aceste investiții sunt în întârziere.
Ioan Stegeran, primarul comunei, a explicat: ”Din cauza unor sincope în finanțare, ori din alte motive, unele proiecte aflate pe rol în comuna noastră sunt în întârziere. În ceea ce ne privește, am făcut toate demersurile necesare pentru a impulsiona ritmul de lucru și pentru a ne apropia de finalul lucrărilor. Creșa Fărcașa și Extinderea de la Centrul de sănătate se află în stadii avansate de execuție și sperăm ca până la sfârșitul anului să le dăm în folosință. La Casa de cultură (fostul cămin cultural) sunt aproape de final lucrările la instalațiile electrice. La clădirea nouă a Primăriei se lucrează la montarea izolației termice exterioare, cu polistiren, urmând ca peste acesta să fie aplicat un material ornamental bicomponent (plastic si aluminiu). Dorim ca prin toate proiectele, cele aflate în derulare sau prin investițiile viitoare, să venim în sprijinul cetățenilor și să facem din comuna noastră o comună din ce în ce mai bine gospodărită și mai atractivă”.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.