Mai multe investiții de reabilitare a infrastructurii de apă-canal s-au executat pe parcursul anului trecut.
Astfel, s-a realizat decolmatarea barajului de pe „Lal”, precum și curățarea celor trei bazine de apă din aceeași zonă. De asemenea, s-au făcut mai multe cămine și s-au montat filtre pe rețeaua de apă.
Continuă lucrările la forajul de apă și la bazinul de stocare a apei, ambele amplasate în curtea fostei școli din Sărata. În ceea ce privește canalizarea, s-au achiziționat și montat trei stații de pompare și s-a realizat rețeaua de canalizare menajeră între strada Lilea și strada Josani.































