Minaur s-a redistanțat la 7 puncte

0
123

CS Minaur a trecut pentru a patra oară în acest sezon de CA Oradea și s-a redistanțat în fruntea ierarhiei din Play-Off la șapte puncte. Băimărenii au câștigat derbyul de pe Stadionul “Iuliu Bodola” cu scorul de 0-1 (0-0), grație golului marcat de Sergiu Ciocan din penalty în minutul 86, și nu mai au niciun fel de emoție în privința accederii la barajul pentru promovarea în Liga 2. Derbyul Seriei 10 a fost unul tacticizat, între două adversare care se cunosc suficient de bine, însă cu un plus pentru gazde, care au avut șanse mai clare de a marca. Meciul curgea către o remiză albă, însă Ciocan a adus trei puncte liderului, acesta obținând lovitura de la 11 m din minutul 86, transformată tot de el. În secvențele de final, oaspeții au rămas în inferioritate numerică, Oiță fiind eliminat direct pentru scuiparea adversarului. • CS Minaur Baia Mare: Băilă – Jucan, Oiță, Lazăr, Potcoavă, Donca (78, Ciocan), D. Simion, Chinde, Matei, Petre (90+1, Tand), Stanciu (65, Văsălie).