Băimăreanca Eliza Buceschi și-a prelungit, zilele acestea, contractul cu vicecampioana la handbal feminin Rapid București. Eliza este căpitanul formației giuleștene și este considerată una dintre jucătoarele cheie care a pus umărul la performanțele din ultimii ani ale grupării din capitală.
„Eliza va îmbrăca și sezoanele următoare tricoul alb-vișiniu! De când a ajuns în Giulești, a crescut alături de echipa noastră ca-n povești. A devenit căpitanul de care RAPID avea nevoie, conducând echipa spre titlul național în 2022 și spre sferturile Ligii Campionilor în 2023.
Suntem mândri de tine și îți mulțumim pentru toate clipele frumoase oferite rapidiștilor în acești peste 3 ani de zile. Așteptăm cu nerăbdare să cucerim împreună cât mai multe trofee!”, scriu cei de la Rapid.































