Academica Recea, eșec usturător și la retur

0
108

CS Diosig Bihardioszeg nu a făcut nicio concesie nici la returul barajului de promovare în Liga 3 și a câștigat la fel de confortabil și meciul de pe terenul Academiei Recea, scor 0-4 (0-1). Cu scorul general de 9-0, campioana din Bihor a promovat în Liga 3.
Campioana din Maramureș a fost de nerecunoscut și în confruntarea de acasă, elevii antrenorului Marius Marincaș nereușind să înscrie nici măcar un gol. CS Diosig a avut avantaj minim după primele 45 de minute, prin golul semnat de Cosmin Letan în minutul 17 din penalty, însă după pauză lucrurile au stat și mai rău pentru Academica Recea. Formația maramureșeană a mai încasat alte trei goluri, reușite de Sorin Ban (63), Constantin Roșu (74) și Adrian Popa (90), astfel că oaspeții au bifat un succes la fel de facil ca manșa tur.
Academica Recea a jucat și în inferioritate numerică din minutul 66, Darian Sabadâș primind direct cartonașul roșu pentru fault din postura de ultim apărător.
Din Regiunea 2 au mai promovat în Liga 3 Oașul Negrești Oaș (Satu Mare) și Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj)
Academica Recea: I. Săsăran – P. Rusu, A. Lung (51, G. Nemeș), A. Pop, D. Groza (77, J. Muruga), A. Tarța, Darian Sabadâș, M. Oșan, M. Parnău (77, A. Dragoniciu), C. Domnița (51, D. Pop), Denis Sabadâș (68, F. Filip). Antrenor: Marius Marincaș.
CS Diosig: E. Beke – M. Gal, C. Letan, L. Dărăban, A. Popa, S. Ban, A. Micaș (71, T. Szucs), C. Covaciu (60, R. Em­ber), L. Pop (71, T. Ta­mas), C. Codoban (60, C. Roșu), R. Lukacs (80, G. Costea). Antrenor: Mădălin Popa.
Arbitri: Gabriel Mihuleac – Radu Nistor, Ana Pușcașu (toți Iași). Delegat de joc: Marius Cozma (Zalău). Observator arbitri: Sergiu Neichi (Satu Mare).

Rezultate baraj promovare Liga 3

Regiunea 1:
ACS USV Iași (Iași) – Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani) 2-0 (2-1 în tur); Sporting Club Comstar Vaslui (Vaslui) – Şoimii Gura Humorului (Suceava) 2-3 (0-5 în tur); Sportul Onești (Bacău) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț 2 (Neamț) 2-1 (0-3 în tur).
Regiunea 2:
CS Academica Recea (Maramureș) – CS Diosig Bihardioszeg (Bihor) 0-4 (0-5 în tur); Oașul Negrești Oaș (Satu Mare) – CS Silvicultorul Maieru 6-0 (Bistrița-Năsăud) (4-1 în tur); CS Barcău Nușfalău (Sălaj) – Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) 4-4 (2-8 în tur).
Regiunea 3:
CIL Blaj (Alba) – ACSM Codlea (Brașov) 1-1 (2-1 în tur); CS Gheorgheni (Harghita) – ACS Păltiniș Rășinari (Sibiu) 1-0 (1-1 în tur); CSAS Prima Brăduț (Covasna) – CS Iernut (Mureș) 1-1 (0-4 în tur).
Regiunea 4:
Vulturii Fărcășești (Gorj) – Viitorul Severin (Mehedinți) 3-2 (5-1 în tur): CS Timișul Șag (Timiș) – Magica Balta Caransebeș (Caraș-Severin) 7-0 (5-1 în tur); Minerul Lupeni (Hunedoara) – Viitorul Arad (Arad) 0-3 (0-0 în tur).
Regiunea 5:
Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) – Iris Titulescu (Olt) 4-0 (1-1 în tur); CSL Nanov (Teleorman) – ACS Speed Academy Pitești (Argeș) 1-2 (0-5 în tur); Metropolitan Ișalnița (Dolj) – ACS Urban Titu (Dâmbovița) 0-3 (0-3 în tur).
Regiunea 6:
ACS FC Dinamo București (București) – CSL Ștefăneștii de Jos (Ilfov) 4-3 după prelungiri (2-2 în tur); CSM Fetești (Ialomița) – Venus Independența (Călărași) 1-3 (4-0 în tur); CSO Băicoi (Prahova) – FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu) 2-1 (3-3 în tur).
Regiunea 7:
Voința Lanurile (Buzău) – CSM Adjud (Vrancea) 1-1 (1-2 în tur); Pescăruşul Sarichioi (Tulcea) – Viitorul Cireșu (Brăila) 1-2 (0-4 în tur); CS Medgidia (Constanța) – Voința Cudalbi (Galați) 4-1 (2-1 în tur).

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.