Ne-am tot lăudat cu ce are de oferit Săsarul în materie de viață sălbatică. Da, e o evoluție neașteptată, ba se pare că popularea cu pești făcută de Baia Sprie a dat și roade, doar nu credeți că tot păsăretul acela mănâncă vizavi, la pizzerie… Dar uite Someșul. La Cluj, evident, doar nu la Ulmeni!
































Pe Someș la Ciocmani Sălaj am văzut și eu duminică 2 lebede