Accident cu 8 maşini serios avariate în Baia Mare
Un accident rutier cu pagube materiale însemnate a avut loc duminică seara, în municipiul Baia Mare, pe strada Victor Babeş, în urma căruia 8 autoturisme au fost serios avariate.
Accidentul a avut loc în zona blocului numărul 41 şi s-a produs din cauza unui şofer care a pierdut controlul volanului. Acesta a intrat cu autoturismul pe care îl conducea în alte 7 autoturisme parcate regulamentar. Din fericire, nici o persoană nu a fost rănită însă pagubele materiale sunt însemnate.
Poliţiştii au deschis o anchetă, urmând să stabilească cu exactitate cum s-a produs accidentul rutier.
A pierdut controlul direcţiei în Groşi
Duminică, după-amiază, un conducător auto, care, foarte probabil, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum, a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă şi a ajuns în şanţ. Din cauza leziunilor suferite nu a putut fi testat cu aparatul etilotest. A fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Şoferul era în vârstă de 53 de ani, domiciliat în comuna Dumbrăviţa.





























