Azi, etapă la liderul seriei

0
352

CSU Reşiţa – CS Minaur Baia Mare

CSU Reşiţa şi CS Minaur Baia Mare vor deschide a şasea etapă a Diviziei A la handbal feminin. Partida a fost programată pentru azi, 28 octombrie, începînd cu ora 15.00. Meciul se va disputa în Sala Polivalentă din Reşiţa şi va fi arbitrat de cuplul Lucian Cruceru – Florin Rădulescu (ambii din Mehedinţi).
După retragerea echipei CSS Caracal, CS Minaur a rămas cu doar două partide jucate în cinci etape, ambele terminîndu-se cu victoria echipei noastre (24-22 acasă cu CSM Slatina şi 30-21 în deplasare la CSU Oradea). În etapa cu numărul doi CS Minaur a stat din cauza numărului impar de echipe care s-au aliniat la startul competiţiei, iar în runda a patra echipa noastră trebuia să joace pe teren propriu cu ACS Avram Iancu, însă echipa din Arad s-a retras în 4 octombrie. Reşiţa abordează întîlnirea cu echipa noastră după patru victorii în tot atîtea jocuri, împărţind în acest moment prima poziţie cu Naţional Braşov, ambele avînd 12 puncte.
În etapa precedentă, ambele echipe au stat. În ultimul meci disputat, în etapa cu numărul patru, CS Minaur a cîştigat pe terenul echipei CSU Oradea, scor 30-21, în timp ce CSU Reşiţa s-a impus pe teren propriu împotriva echipei CS Extrem Baia Mare. (minaur.ro)

CS Extrem joacă duminică

CS Extrem Baia Mare joacă în această etapă duminică, 30 octombrie, în deplasare, la CS Dacia Mioveni, meci ce va începe la ora 11.
Băimărencele abordează acest joc din postura locului 5, cu şase puncte la activ, iar adversarele echipei antrenate de Adi Popovici ocupă locul 8, cu 3 puncte, ambele echipe avînd acelaşi număr de jocuri, patru. Cu un lot tînăr la dispoziţie, CS Extrem a arătat pînă acum că poate pune în dificultate aproape orice adversar, iar în eventualitate unui nou succes băimărencele şi-ar consolida poziţia din clasament sau chiar ar putea urca. Duelul dintre CS Dacia Mioveni şi CS Extrem Baia Mare va fi arbitrat de cuplul format din A. Nitişor (Râmnicu Vâlcea) / A. Stamatoiu (Bucureşti).

Programul etapei 6 • Astăzi, 28 octombrie: CSU Reşiţa – CS Minaur Baia Mare, ora 15 • Duminică, 30 octombrie: ACS Sepsi-Sic Sfântu Gheorghe – CSU de Vest Timişoara, ora 10; CS Dacia Mioveni – CS Extrem Baia Mare, ora 11; Naţional Braşov – SC Mureşul Târgu Mureş, ora 12. ACS Crişul Chişineu-Criş, CSM Slatina şi CSU Oradea stau.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.