Trei componente ale CS Minaur, în cantonament cu naţionala de tineret

0
451

Pentru CS Minaur, turul Diviziei A la handbal feminin a luat sfîrşit, echipa noastră fiind pe primul loc după prima parte a sezonului. Evoluţiile bune ale echipei noastre nu au trecut neobservate, iar trei jucătoare de la CS Minaur au fost convocate la lotul naţional de tineret.
Este vorba de Andreea Tecar, Alexandra Pricop şi Andriyana Naumenko. Andreea Tecar a mai fost convocată la acţiunile precedente ale naţionalei, noutatea fiind convocarea celor două ucrainence din lotul echipei CS Minaur, Alexandra Pricop şi Andriyana Naumenko, care sînt în curs de obţinere a cetăţeniei române.
Cele trei sportive se află într-un stagiu de pregătire la Izvorani pînă pe 4 februarie, perioadă în care vor disputa şi jocuri amicale.

Minaur – locul 1, Extrem – locul 5, la finalul turului

Rezultatele etapei 13, ultima a turului: CS Minaur Baia Mare – CS Extrem Baia Mare 36-29; CSM Slatina – SC Mureşul Târgu Mureş 31-21; CSU Oradea – CSU de Vest Timişoara 33-31; CSU Reşiţa – Naţional Braşov 29-26; ACS Crişul Chişineu Criş – CS Dacia Mioveni 26-29. ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe a stat.
Etapa viitoare, prima a returului (duminică, 5 februarie): CSM Slatina – CS Extrem Baia Mare; CSU Oradea – SC Mureşul Târgu Mureş; CSU Reşiţa – ACS Sepsi-Sic Sfântu Gheorghe; ACS Crişul Chişineu-Criş – Naţional Braşov. CS Minaur Baia Mare, CSU de Vest Timişoara şi CS Dacia Mioveni stau.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAŢI UN MESAJ

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.